Solidarna Szkoła – konferencja w Gdańsku

W dniach 27- 28 maja 2019r. odbyła się konferencja podsumowująca program Solidarna Szkoła. Spośród 61 szkół z całej Polski, które wzięły udział w 6. edycji programu do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku zaproszono 12, w tym naszą grupę projektową. Pierwszego dnia uczestnicy konferencji wzięli udział w ciekawych warsztatach. W drugim dniu mieli możliwość przedstawienia działań podjętych w ciągu całego roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację z podkładem głosu i zdjęciami oraz plakat w formie mapy myśli, ukazujące zrealizowane  przez nas przedsięwzięcia, lapbooki na temat 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 30. rocznicy obrad Okrągłego Stołu oraz quiz o Okrągłym Stole stworzony w aplikacji Kahoot!.

Podsumowaniem spotkania była uroczysta gala, w czasie której zaproszeni uczniowie i nauczyciele odebrali certyfikaty Solidarnej Szkoły oraz książki i gry edukacyjne.

W konferencji udział wzięli: Inga Zabłotna, Aleksandra Metyk, Emilia Widajewicz, Aleksander Biały i Miłosz Kaczmarek.

Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły. Byłyśmy z Was dumne.

Szkolne koordynatorki programu        Monika Całus i Magdalena Pałasz

Dodaj swoją myśl