Samorząd uczniowski

30 listopada w kalendarzu oprócz ostatniego dnia listopada i tzw. Andrzejek znajdziemy też Dzień białych skarpetek. My w szkole obchodziliśmy go w piątek 29 listopada. Samorząd uczniowski przygotował plakaty i większość uczniów ubrała oczywiście białe skarpetki. Przedstawicielki SU- Julia Bilicka i Anna Spalińska czytały najmłodszym uczniom fragment książki Justyny Bednarek “Nowe przygody skarpetek”, oczywiście o białej skarpetce.
Opiekunowie SU

Halloween

W ubiegły czwartek- 31 października obchodziliśmy Halloween. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował kilka atrakcji dla reszty szkoły. Odbył się kiermasz słodkości i każda z klas mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej halloween`owy wystrój klasy. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjście na pizze wraz z wychowawcą. Wystroje sal przerosły najśmielsze oczekiwania jurorów i postanowili przyznać aż 3 nagrody. Jedno pierwsze miejsce i dwa drugie miejsca. Wyniki poznamy już wkrótce!

 

 

W dniu 9 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia społeczność szkolna miała okazję wybrać swoich reprezentantów.

Mieliśmy dwóch kandydatów na Przewodniczącego i dwóch na Rzecznika praw ucznia.

Z przyjemnością możemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym 2019/2020, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy 7a- Julia Bilicka, a Rzecznikiem praw ucznia- Anna Spalińska uczennica klasy 8b.
Opiekunowie SU
Adrianna Dziuba
Justyna Olejnik

____________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2018/2019

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Pani Agata Popiel – pedagog szkolny, logopeda kontakt: popiel_agata@interia.pl
Pani Katarzyna Ożarowska – nauczyciel edukacji montessori: ozarkak@gmail.com

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Społecznej Szkoły Podstawowej:

Aleksandra Wiesiołek – uczennica klasy VIII Społecznej Szkoły Podstawowej

Zapraszamy na spotkania SU w środa, godz. 9.35, sala nr 7w Społecznej Szkole Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie.