Laboratoria Przyszłości

16.03.2023 r.

Na zajęciach przyrodniczych klasa 3b przygotowała słodkie fazy księżyca oraz używając narzędzi stworzyła modele planet.

15.03.2023 r.

Klasa Montessori pod okiem Pani Uli Durki przygotowała prezentację pt. MÓJ DOM.
Wykorzystując klocki pozyskane z projektu “Laboratoria Przyszłości” uczniowie zaprojektowali i opisali w języku angielskim swój wymarzony pokój.

01.02.2023 r.

Podczas środowych zajęć uczniowie klasy 1-3 Montessori uczestniczyli w zajęciach na temat zmysłu smaku i zdrowego odżywiania. Do ekspresji twórczej, czyli tworzenia kształtów warzyw, uczniowie mieli okazję wykorzystać długopisy 3D, które zostały zakupione w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
@LaboratoriaPrzyszlosci

01.02.2023 r.

Podczas środowych zajęć z wychowawcą, uczniowie klasy 5a kodowali, budowali i kręcili klockami “Korbo Edu + Concept”, które zostały zakupione w ramach programu “Laboratoria przyszłości”. Celem lekcji z klockami było przede wszystkim budowanie współpracy w różnych wariantach grupowych, nauka poprzez zabawę oraz rozwój kreatywnego myślenia.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
@LaboratoriaPrzyszlosci

27.01.2023 r.

Zwolnieni z Teorii – Zespół Projektowy „H2O – wystarczy filtr”
27 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez grupę uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie realizujących projekt „H2O – wystarczy filtr” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady “Zwolnieni z Teorii.”
W warsztatach brały udział klasy 1-3 SSP a zajęcia prowadziły nasze absolwentki – Emilia, Amelia i Kinga. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się jak chronić środowisko i dlaczego warto zamienić butelki plastikowe na te wielokrotnego użytku z filtrem.
Dziewczyny ogłosiły również konkurs dla uczniów pt. „Znaczenie wody w twoim życiu.”
Podczas warsztatów korzystano z nagłośnienia oraz mikrofonu zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości.”

24.01.2023 r.

24 stycznia 2023 roku w naszej placówce odbyły się zajęcia prowadzone przez grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie realizujących projekt „Pressless”  w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”

W warsztatach brały udział klasy 3a, 3b (zajęcia prowadzili Kaja, Tymoteusz, Michał) i klasy 8a, 8b oraz 8c (zajęcia prowadzili Zuzanna, Krzysztof  i Maciek)  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje presji, jak sobie z nią radzić i jak być asertywnym.

Podczas warsztatów korzystano z nagłośnienia oraz mikrofonu zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości.”

18.01.2023 r.

18 stycznia 2023 roku w naszej placówce odbyły się zajęcia prowadzone przez grupę uczniów z I oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie realizujących projekt „MakeM”  w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”

Podczas warsztatów licealiści przeprowadzili zabawy integracyjne oraz opowiedzieli naszym uczniom czym są “bucket listy” i jak je tworzyć. W warsztatach brały udział klasy 4-8 SSP.

Podczas zajęć korzystano z nagłośnienia oraz mikrofonu zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości.”

12.01.2023 r.

W poniedziałek uczniowie klasy 1-3 Montessori odkrywali tajemnice muzycznych klocków “Korbo Edu Code Music” zakupionych w ramach programu “Laboratoria przyszłości”. Jest to początek zabaw z rytmem i dźwiękiem, które będą realizowane podczas zajęć edukacji muzycznej w klasach 1-3 Społecznej Szkoły Podstawowej.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
@LaboratoriaPrzyszlosci

22.12.2022 r.

W dniu 22.12.2022 r. uczniowie klasy Montessori przygotowali jasełka Bożonarodzeniowe pt. ,,W drodze do Betlejem”.

Uczniowie korzystali z nagłośnienia oraz mikroportów zakupionych w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości”

Przeżyjmy to jeszcze raz:

22.12.2022 r.

W dniu 22.12.2022 r. uczniowie klasy Montessori przygotowali jasełka Bożonarodzeniowe pt. ,,W drodze do Betlejem”.

Uczniowie korzystali z nagłośnienia oraz mikroportów zakupionych w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości”

Przeżyjmy to jeszcze raz:

https://www.youtube.com/watch?v=wPb-xIU5814

13.12.2022 r.

Uczniowie oraz nauczyciele korzystali w trakcie apelu z Mobilnego zestawu nagłośnieniowego zakupionego w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.

05.12.2022 r.

“Laboratoria przyszłości”- praca z długopisami 3D.

Zaczynamy przygodę ze sprzętem zakupionym w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.
Uczniowie klas 6a i 6b rozpoczęli w poniedziałek pracę od zapoznania się z instrukcją obsługi długopisów 3D, a następnie stworzyli w nowo poznanej technice, ozdoby świąteczne. Zajęcia odbyły się podczas lekcji plastyki, a długopisy 3D zyskały nowych entuzjastów.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
@LaboratoriaPrzyszlosci

24.11.2022 r.

Zakupienie sprzętu w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie wykorzystała przyznane dofinansowanie w 2022 roku. Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. W tak szerokim spektrum zakupionych pomocy dydaktycznych każdy nauczyciel na swoim przedmiocie znajdzie coś dla siebie.

Szkoła zakupiła następujące urządzenia technologiczne:

 • Drukarkę 3D i laptopa
 • Zestaw “Mistrz Steam”
 • Aparat fotograficzny z funkcją filmowania/vlogowania i statyw
 • Mikroporty Boya
 • Zestaw oświetlenia ciągłego LED
 • Mikrofon nakamerowy
 • Mobilny zestaw nagłośnieniowy
 • Gimbal
 • Stację lutowniczą
 • Green screen mobilny
 • Długopisy 3D
 • Roboty Dash
 • Zestawy klocków LEGO i EDU
 • ClassVR- okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości wraz z licencją do portalu dla nauczycieli zawierającego m.in.moduły dydaktyczne takie jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, sztuka, muzyka, religia, wf, technologia.

 

Więcej informacji o programie “Laboratoria Przyszłości” na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

1.11.2022 r.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.