Szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA

Po rocznej przerwie wracamy do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku zdecydowaliśmy, że przygotujemy dwie paczki. Jedna z nich będzie dla samotnej mamy z trójką dzieci, a druga dla samotnej emerytki. Liczymy na to, że wspólnie uda nam się pomóc aż dwóm rodzinom. Jak można pomóc? Po pierwsze przynosząc potrzebne dary lub wspomagając zbiórkę pieniędzy potrzebnych na zakup dodatkowych artykułów. Chcielibyśmy zebrać pieniądze w dwóch zbiórkach, pierwsza to tzw. Słodkie środy. Zachęcamy do przyniesienia słodkości i do zakupów. Przynosić można ciasta, babeczki, ciasteczka, galaretki lub też przetwory lub desery w słoikach. Z uwagi na obecną sytuację prosimy o zapakowanie przygotowanych produktów np w celafon, woreczki lub różnego rodzaju opakowania. Słodkości będą sprzedawane w dwóch strefach, w korytarzu na dole i na piętrze. Osoby sprzedające mają rękawiczki i maseczki. Przygotowane produkty przynosimy do pokoju nauczycielskiego w środy przed 1 lekcją. Słodkie środy będą trwały do 8 grudnia włącznie.
Drugą formą zebrania pieniędzy będą licytacje na facebooku szkolnym i tu do Państwa prośba. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaoferować nam rzeczy lub też usługi, które moglibyśmy wykorzystać w licytacji to bardzo prosimy o kontakt i wsparcie. W tej sprawie prosimy o kontakt najpóźniej do 22 listopada.

Poniżej lista potrzebnych rzeczy dla rodzin:

Pani Maria
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

 1. Żywność
  Pani Maria często musi wybierać między poszczególnymi produktami. Z uwagi na choroby, m.in. cukrzycę, odpowiednia dieta stanowi duże wsparcie leczenia przy farmakoterapii, ale ceny produktów są na tyle wysokie, że pani Maria nie może sobie pozwolić na to, aby w pełni stosować się do zaleceń lekarzy.
 2. Środki czystości
  Zakup środków czystości znacznie odciąży skromny budżet i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy np. na wizytę u specjalisty, czy zakup leków. Ponadto ich zapas, będzie miał dobroczynny wpływ na zdrowie pani Marii, ponieważ przez jakiś czas nie będzie ona musiała dźwigać tych produktów z oddalonego od domu sklepu i po schodach.
 3. Odkurzacz
  Pani Maria nie ma odkurzacza, a bardzo by się przydał w gospodarstwie domowym. Z uwagi na problemy ze zdrowiem zamiatanie mieszkania czasem jest bardzo uciążliwe, ale też przy pomocy miotły nie jest na tyle dokładne, jak przy użyciu odkurzacza.

  To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.
  Pozostałe potrzeby Rodziny
  Żywność trwała
  Specjalne wymagania:
  Propozycja od wolontariusza: z uwagi na mały metraż mieszkania oraz cukrzycę, jest propozycja aby część żywności zastąpić bonem do dyskontu spożywczego. Dzięki temu pani Maria będzie mogła zakupić również świeże mięso, owoce i inne produkty, których nie można długo przechowywać.
  Herbata
  Cukier
  Kawa
  Olej
  Ryż
  Kasza
  Makaron
  Konserwy mięsne
  Mąka
  Owoce i warzywa w puszkach
  Przyprawy, sól, ziarna słonecznika, pestki z dyni, otręby, olej. Inne rodzaje mąki: pełnoziarnista i żytnia.
  Środki czystości
  Mydło / żel myjący
  Płyn do płukania
  Szampon
  Proszek do prania
  Pasta do zębów
  Płyn do mycia naczyń
  Płyny czyszczące
  Papier toaletowy, gąbki kuchenne, ściereczki, folia spożywcza, folia aluminiowa.
  Obuwie
  Maria: Kozaki/buty zimowe
  Rozmiar: 41, Uwagi: Szerokie
  Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
  Uwagi:
  Pani Maria nie ma odkurzacza, aby zadbać o porządek musi zamiatać mieszkanie używając szczotki. Z uwagi na wiek i zdrowie jest to dość uciążliwe.
  Odkurzacz
  Maszynka do mielenia mięsa – bardzo się przyda, gdyż pani Maria dorabia robiąc znajomym pierogi. W maszynce, oprócz mięsa, można mielić ziemniaki, ser, kapustę itp., co znacznie ułatwiłoby pracę.
  miski kuchenne 3 szt. 5l, 3l, 1,5l – przydadzą się do gotowania. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, pani Maria będzie mogła podreperować budżet sprzedając swoje wyroby.
  formy do wypieku chleba typu keksówki 3 szt. dł. 30 cm, 25 cm – przydadzą się do gotowania. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, pani Maria będzie mogła podreperować budżet sprzedając swoje wyroby.

Pani Agnieszka z dziećmi

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

 1. Odzież
  Pani Agnieszka ze swojego skromnego budżetu nie jest w stanie zakupić dzieciom wszystkich ubrań. Dzieci nie posiadają wymienionych części garderoby: kurtek, kombinezonu. Chłopcy są mali i jeszcze mają skłonność do większego zużywania rzeczy niż starsze dzieci. Chodzą również do żłobka i przedszkola, gdzie ubrania ulegają szybszemu zużyciu.
 2. Dywan o wymiarach 1,60 m x 5,40 m
  Dywan jest rodzinie bardzo potrzebny z uwagi na to, że mieszkają na parterze budynku, pod którym są piwnice. W salonie położone są płytki, a najmłodsze z dzieci przebywa najczęściej w tym pokoju razem z mamą, gdzie podłoga jest w tym pomieszczeniu bardzo zimna, nawet w butach czuć jak marzną stopy. Ciężko też wygrzać to pomieszczenie, przez co najmłodszy z braci choruje.
 3. Środki czystości
  Środki czystości przy trójce dzieci są na bieżąco wykorzystywane, a przy obecnych cenach naprawdę kosztowne. Zabezpieczenie rodziny w postaci zakupienia środków czystości pozwoli odciążyć budżet i zabezpieczyć jakąś część pieniędzy na inne wydatki.

  To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

  Pozostałe potrzeby Rodziny:
  Środki czystości
  Mydło / żel myjący
  Szampon
  Szczoteczka do zębów
  Pasta do zębów
  Płyn do płukania
  Proszek do prania
  Płyn do mycia naczyń
  Płyny czyszczące
  Proszek hipoalergiczny do prania ubranek dziecięcych Bobini ( niebieski )
  Odzież
  Aneta: Kurtka (Przejściowe)
  Rozmiar: M, Uwagi: Dziewczynka jest szczupła, ale bardzo wysoka, ma 168 cm wzrostu, rozmiar S/M. Kolor dziewczęcy.
  Marcin: Kurtka (Przejściowe)
  Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Chłopiec jest szczupły. Kolor ciemny, stonowany.
  Marcin: Dres (Całoroczne)
  Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Spodnie dresowe i bluzy. Kolory chłopięce, stonowane.
  Marcin: Koszulka / t-shirt (Całoroczne)
  Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Koszulki z długim/krótkim rękawem.
  Antoni: Kurtka (Zimowe)
  Rozmiar: 92 cm,
  Antoni: Body dziecięce (Całoroczne)
  Rozmiar: 92 cm,
  Antoni: Kurtka (Zimowe)
  Rozmiar: 92 cm, Uwagi: Zimowy kombinezon ( bez zakrytych stóp i rączek, dla chodzącego dziecka ).
  Materiały szkolne
  Bloki
  Kredki
  Farbki
  Plastelina
  Klej
  Papier kolorowy
  Nożyczki
  Przybory do pisania
  Wyposażenie mieszkania
  Uwagi:
  2 komplety kołdry 160×200 cm. z poduszką 70×80 cm. oraz 1 komplet dziecięcej pościeli o wymiarach 90×120 cm. Pościel na 2 komplety standardowe i jeden dziecięcy ( o wymiarach podanych przy kołdrach i poduszkach ), dywan o wymiarach 1,60 m x 5,40 m (kolor dywanu szary/kremowy/jasno brązowy).
  Kołdra
  Pościel (poszwy, prześcieradło)
  Poduszka
  Dywan o wymiarach 1,60 m x 5,40 m

Rzeczy prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30 listopada.

Paczki będziemy pakować w sobotę 10 grudnia, zapraszamy również chętnych do pomocy. Przyda nam się również pomoc przy transporcie paczek, jeżeli ktoś z Państwa dysponuje większym samochodem i wolnym czasem w dniu 10 grudnia to zapraszamy do kontaktu.

Justyna Olejnik
Justyna Zaryczańska

Dodaj swoją myśl