Wesołych Świąt

Dyrektorzy i Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice szkół i placówek STO

Zarządy Kół, Członkowie i Przyjaciele STO

Szanowni Państwo,

przed rokiem o tej porze czekaliśmy na nietypową Wielkanoc. Zamknięci w domach mieliśmy nadzieję, że to ostatnie Święta, podczas których musimy się zastanawiać, kto może zasiąść przy naszym stole, a kto – z powodu nałożonych ograniczeń – już się przy nim nie zmieści. Po tamtej, innej niż zwykle Wielkanocy, przyszło pandemiczne Boże Narodzenie. Po raz kolejny nie mogliśmy świętować w zgodzie z tradycją.

Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnych Świąt Wielkiej Nocy, których nie będziemy celebrować tak, jak mamy w zwyczaju. To będą trzecie z kolei Święta stojące pod znakiem trudnych decyzji. Każdy z nas zdecyduje, w jakim gronie je spędzi, kierując się dobrem swoim i swojej rodziny.

Przez rok do takich wyborów zdążyliśmy się przyzwyczaić. Z okazji zbliżających się Świąt życzę nam jednak, byśmy nie przyzwyczajali się do tego, że nasza rzeczywistość jest trudna, a świat – nieprzyjazny.

Obyśmy w powodzi złych informacji potrafili wyłowić te wiadomości, które dodają otuchy i pozwalają z nadzieją spoglądać w przyszłość.

Niech te Święta, choć inne niż zazwyczaj, pozostaną świętami nadziei dla nas i dla naszych rodzin.  Życzę wszystkim Państwu zdrowia i wytrwałości oraz odpoczynku od codziennych trudów wśród najbliższych.

Dziękuję także za wspólną troskę o bezpieczeństwo i jak najlepszą edukację uczniów szkół i placówek STO.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności,

Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego
wraz z Zarządem Głównym STO

 

 

Dodaj swoją myśl