1% podatku

Drodzy Rodzice,

zbliża się okres rocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Jeżeli chcecie Państwo, aby część podatku została przeznaczona na rozwój Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie wystarczy z zeznaniu podatkowym wypełnić wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego, wpisując numer KRS 0000150212 oraz podając kwotę do przekazania.

Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego Koło nr 59 w Lubinie jest organem prowadzącym dla dwóch  placówek oświatowych: Społecznej  Szkoły Podstawowej  im. Rady Europy w Lubinie i Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie.

Od 2006 roku. posiada status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia Stowarzyszenie do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wykaz OPP uprawnionych jest publikowany na stronie: https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

W roku szkolnym 2018/2019 wydatkowano pozyskane środki finansowe na:

  1. 000,00 zł. dla Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie na montaż klimatyzatorów ściennych w  6 klasach lekcyjnych, zakup pomocy edukacyjnych,   remont łazienki szkolnej.
  2. 000,00 zł na realizację szkolnego projektu “Matematyka czas na TIK-a”. Projekt współfinansowany został przez Fundację KGHM Polska Miedź w wysokości 48.000,00 zł. Łączną kwotę  projektu – 85.000,00 zł. – przeznaczono na zakup 7 tablic interaktywnych z rzutnikami, 19 sztuk komputerów do sali informatycznej i 20 tabletów do prowadzenia zajęć lekcyjnych.
  3. 586,18 zł. dla Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie na zakup defibrylatora przenośnego, remont szatni przedszkola (zakup szafek i malowanie ścian) oraz zakup pomocy dydaktycznych.

 

W tym momencie pragnę Państwu podziękować z całego serca.

Za zebrane pieniądze w 2020 roku z odpisu 1 % podatku dochodowego za rok 2019 szkoła planuje:

  1. kontynuować montaż klimatyzatorów ściennych w 4 salach lekcyjnych;
  2. kontynuować zakup pomocy edukacyjnych do nauki przedmiotów ścisłych.

 

Część pozyskanych środków finansowych  zostanie przeznaczona na kapitalny remont wejścia do szkoły, który chcielibyśmy, jeżeli finanse na to pozwolą, rozpocząć w 2022 roku. Wierzę, że razem Nam się uda, co już udowodniliśmy w 2011 roku, kiedy rozpoczęliśmy przy Państwa udziale  rozbudowę szkoły o blok przedszkolny, salę gimnastyczną i sale lekcyjne.

 

 

Dlatego, Szanowni Państwo, o ten skromny, a dla Nas bardzo ważny gest, proszę zarówno i imieniu swoim jak i w i mieniu Uczniów oraz Pracowników Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy  w Lubinie.

 

Z poważaniem;

Marta Pilecka-Lalewicz

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy

w Lubinie

 

Dodaj swoją myśl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *