Zwolnieni z teorii

Grupa młodych lubinian bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, która polega na utworzeniu projektu, który poruszy problem społeczny.
Zespół projektowy o nazwie PawsUp to osoby z pasją, które wierzą, że zmiana sytuacji bezdomnych zwierząt jest możliwa. W miarę możliwości chcą polepszyć ich życie. Celem ich projektu jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest zjawisko bezdomności zwierząt oraz pokazanie, jakie działania powinniśmy wspólnie podjąć, aby przyczynić się do zwalczania tego problemu.
W Społecznej Szkole Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie zostały przeprowadzone wykłady na temat problemu porzuconych zwierząt. Prelekcje zostały przeprowadzane przez przedstawicieli z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Lubinie oraz członków grupy projektowej PawsUp. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o świadomej i odpowiedzialnej adopcji, metodach zapobiegania bezdomności zwierząt, pomocy porzuconym zwierzętom domowym.
Grupa projektowa planuje również zorganizowanie wydarzenia, podczas którego zostanie przeprowadzana zbiórka datków na rzecz bezdomnych czworonogów oraz spotkania ze specjalistami, którzy przybliżą uczestnikom ten problem.
W imieniu zespołu PawsUp zapraszam do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie na bieżąco są podawane informacje dotyczące naszych działań.

https://www.facebook.com/pawsupzwzt/

Natalia Szylko

Przedstawiciel grupy PawsUp

Dodaj swoją myśl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *