Wspólna Europa. Różne kultury.

Od 22.05.2019 do 28.05.2019 czternastu uczniów i uczennic z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum uczestniczyło w wymianie uczniowskiej z IGS Nastätten - Nicolaus-August-Otto-Schule. Było to już piętnaste spotkanie młodzieży z partnerskich szkół. W tym roku uczestnicy wymiany realizowali projekt „Wspólna Europa. Różne kultury”, który został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 
Komunikowanie się w językach obcych, przełamywanie barier oraz odkrywania swoich mocnych stron, umożliwiały gry i zabawy integracyjne, wspólne przygotowanie wystawy retrospekcyjnej poświęconej partnerstwu obu szkół, uczestnictwo w święcie szkoły partnerskiej z okazji 10-lecia IGS oraz udział w warsztatach z majsterkowania. 
Natomiast gra miejska rozegrana we Frankfurcie nad Menem, piątym co do wielkości mieście Niemiec i jednej z najważniejszych metropolii finansowych świata oraz wycieczka objazdowa po czwartym co do wielkości na świecie porcie lotniczym Rhein-Main-Flughafen pogłębiły wiedzę uczestników wymiany o kraju naszego zachodniego sąsiada. 


Beata Petrykowska 
Koordynator wymiany uczniowskiej z 
IGS Nastätten - Nicolaus-August-Otto-Schule

Dodaj swoją myśl