Kinderuni – Science Show

KINDERUNI-„SCIENCE SHOW”     Program DEUTSCH PLUS

  1. listopada 2019 uczniowie klasy 6A i przedstawiciele klas 5-6 Montessori uczestniczyli we Wrocławiu w pokazach naukowych w ramach uniwersytetu dziecięcego „Kinderuni”. „ Kinderuni” to projekt Instytutu Goethego  „Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy”, który  skierowany jest  do młodszych uczniów lubiących eksperymenty i ciekawostki ze świata fizyki, astronomii oraz chemii.

Warsztaty w języku niemieckim poprowadził  Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show odbywających się na całym świecie od Alaski po Tajlandię.

Uczestnicy pokazu szukali wraz z prowadzącym show odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego nagrany głos brzmi inaczej? Dlaczego prąd jest dla ludzi niebezpieczny?

Uczniowie zobaczyli także, jak wygląda ciepło w podczerwieni i ultrafiolecie, poznali  działanie armaty z jajka niespodzianki, dowiedzieli się, jak  powstaje sztuczny śnieg oraz  hydrowodór i do czego można go wykorzystać, jak również, co stanie się z żabą  z tworzywa sztucznego gotowaną przez 30 minut w temperaturze 180 ℃.

Pokaz skierowany był do szkół, które zostały zakwalifikowane do programu DEUTSCH PLUS przez Instytut Goethego w Warszawie.

Beata Petrykowska

Szkolny Koordynator Programu Deutsch Plus+

Wicedyrektor

Dodaj swoją myśl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *